3.3 C
Kyiv

Байден і Зеленський зустрінуться в умовах взаємного невдоволення

Президент Джо Байден зустрінеться з українським колегою Володимиром Зеленським у Франції цього тижня в напруженій ситуації між двома урядами. Київ висловив розчарування темпами надання військової допомоги та критикою антикорупційних зусиль України з боку США.

Відносини між США та Україною досягли найнижчої точки з моменту російського вторгнення в 2022 році. Обидві сторони визнають існуючі проблеми, але мають спільну мету – захистити Україну від російської агресії.

Зустріч президентів відбудеться після того, як Білий дім скасував обмеження на використання українською армією американської зброї для ударів по обмеженій території в Росії. Це рішення, хоч і не повністю відповідало вимогам Києва, було ухвалене під тиском Зеленського та європейських урядів.

Підходи адміністрації Байдена викликали розчарування в Києві та у Конгресі. Республіканці вважають, що обмеження на використання американської зброї Україною повинні були зняті раніше.

Відсутність Байдена на міжнародному саміті, організованому Україною, ще більше погіршила стосунки. Зеленський висловив надію на участь Байдена, але захід відбудеться за участю інших американських посадовців.

Питання корупції в Україні стало джерелом розбіжностей, і американські дипломати та урядовці вимагали від уряду Зеленського рішучих дій. За словами нинішніх і колишніх урядовців, українські чиновники особливо роздратовані через це питання з послом США Бріджит Брінк.

Україна вважає, що Зеленський досяг значного прогресу в боротьбі з корупцією, фінансуючи спеціальну прокуратуру та антикорупційний суд. Деякі українські чиновники стверджують, що посол США створив непотрібну напруженість і втратив з поля зору головний пріоритет – перемогу на полі бою.

Адміністрація Байдена закликала до подальших реформ, прозорості та підзвітності як необхідних кроків для вступу України до Європейського Союзу та НАТО.

Американські урядовці визнали напруженість у відносинах з Україною через зусилля у боротьбі з корупцією. Вони зазначили, що нещодавні перестановки у головному антикорупційному відомстві Києва є прикладом постійної потреби в реформах.

Посол Брінк має повне сприяння та підтримку від Державного секретаря Ентоні Блінкена та президента. Ключові американські законодавці також рішуче підтримують кампанію адміністрації з проведення реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією.

Протягом цього тижня Брінк має поінформувати законодавців та співробітників Конгресу про ситуацію в Україні у Вашингтоні.

Блінкен відзначив зусилля громадянського суспільства в Україні у боротьбі з корупцією та створенні уряду, що відображає волю громадян. Він закликав Україну продовжувати боротьбу з корупцією так само рішуче, як і з російською агресією на лінії фронту.

Прес-конференція показала складний діалог між двома урядами щодо корупції. Під час того ж візиту Блінкен викликав невдоволення деяких українців, коли грав на гітарі з місцевою групою в Києві в той час, коли українські солдати і мирні жителі гинули і втрачали позиції в боротьбі з російськими військами.

АКТУАЛЬНІ ПОДІЇ

ЦІКАВЕ ПО ТЕМІ