3.3 C
Kyiv

Турки громлять будинки та магазини сирійців

У Туреччині в останні дні загострилася ситуація через антимігрантські заворушення, які охопили країну від одного кінця до іншого. За даними повідомлень, турки масово атакують та громлять будинки та магазини сирійців, що призвело до значних руйнувань і погіршило гуманітарну ситуацію в країні.

Заворушення почалися після затримання сирійця, звинуваченого у зґвалтуванні 6-річної дівчинки. Турки почали громити сирійські лавки, вриватися в будинки до сирійських біженців, викидати їхні речі та підпалювати квартири. У відповідь сирійські біженці у прикордонних містах почали палити турецькі прапори та закидати камінням машини з турецькими силовиками.

Погроми пройшли по всій країні: від консервативних та релігійних Кайсері, Газіантепа та Коньї до світських Анталії та Стамбула.

У Кайсері влада тимчасово заблокувала доступ до інтернету та соцмереж, щоб не поширювалися відео нападів на мігрантів. Про напружену ситуацію в країні можна судити з останнього відео — турків з ножем, почувши арабську мову, погрожував сирійцям вбивством і вимагав забиратися геть.

За останніми даними, під час погромів загинули семеро сирійців, понад 400 погромників затримано.

Протестувальники вимагали від сирійців «забиратися геть із країни» і скандували гасла повалення президента Туреччини Реджепа Ердогана. На думку незадоволених, саме політика Ердогана призвела до збільшення кількості сирійських мігрантів у країні: нинішній уряд завжди лояльно ставився до біженців із Сирії, вони органічно вливались у релігійну частину прошарку суспільства, який підтримував Ердогана (сирійці втекли від війни у своїй країні та після сильного землетрусу) ).

Турецька опозиція звинуватила президента в провалі міграційної політики і заявила, що Ердоган «вигодовував джихадистів для повалення Асада» і саме з цим було пов’язане безконтрольне зростання сирійських біженців у Туреччині, яке врешті-решт призвело до нинішньої кризи.

Сам Ердоган звинуватив у протестах опозицію, назвавши те, що відбувається вандалізмом, і закликавши відмовитися від «риторики ненависті заради політичної мудрості».

Слід зазначити, що антисирійські погроми почалися невдовзі після того, як раніше, цього тижня, Ердоган заявив про можливе відновлення відносин із главою Сирії Башаром Асадом. Цього тижня Ердоган відвідає саміт ШОС, де, ймовірно, поговорить із Володимиром Путіним і торкнеться теми погромів.

АКТУАЛЬНІ ПОДІЇ

ЦІКАВЕ ПО ТЕМІ