2.1 C
Kyiv

Чим керуються ТЦК, при накладанні штрафів: Методичні рекомендації Генштабу (ДОКУМЕНТ)

В розпорядження нашої редакції документ, в якому містяться  методичні рекомендації розроблені Генеральним штабом Збройних Сил України щодо притягнення до адміністративної відповідальності військовозобов’язаних та резервістів за порушення правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Як повідомляє народний депутат Олександр Федієнко у своєму телеграм каналі ТЦК штрафують навіть тих, хто оновив дані у “Резерві+”. Мова про людей, які оновилися через додаток, але раніше мали проблеми з військовим обліком – не перебували на ньому або втратили військовий квиток. Тому навіть оновлення даних із подальшою явкою до ТЦК не врятувало їх від штрафів.

Чи відповідає така практика рекомендаціям Генштабу, чи являється “ініціативою на місцях”, можна зробити висновки ознайомившись з повним текстом “Методичних рекомендацій”. Журналісти нашого видання публікують найпоширеніші ситуації, з якими зіштовхуються громадяни україни призовного віку.

Більш детально зі змістом документу можна ознайомитись зі скрінів, наведених нижче:

Відповідно до примітки до статті 210 КУпАП, положення статей 210, 210 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі Реєстр) персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами. реєстрами (у тому числі публічними), базами даних, держателями (розпорядниками. адміністраторами) яких є державні органи.

Довідково. Статтею 14 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів” визначено перелік інформації яку отримує Реестр шляхом електронної взаємодії з іншими державними реєстрами (базами даних).

Зокрема вже встановлено взаємодію з:

  • державним реєстром актів цивільного стану громадян
  • реєстром Державної міграційної служби з питань міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців
  • Державної податкової служби
  • реєстром Державної прикордонної служби
  • реєстром Міністерства освіти і науки
  • реєстром Пенсійного фонду
  • реєстром Державної судової адміністрації

Крім того, вживаються заходи щодо забезпечення технічної взаємодії з реєстрами даних Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства соціальної політики України, Державної служби зайнятості, з питань зазначених у статті 7 Закону “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.

Частиною 1 статті 307 КУпАП визначено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 3001, 3002 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

При визначенні розміру штрафу за порушення правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, передбачених статтями 210, 2101 та 211 КУпАП, керуватися статтями 33-35 КУпАП.

Відповідно до статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більш адміністративних правопорушень адміністративне накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Відповідно до пунктів 9, 12 Положення про ТЦК та СП, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року No 154, під час проведення мобілізації та/або у період воєнного стану ТЦК та СП розглядають справи про адміністративні правопорушення цілодобово.

Рекомендується притягати до адміністративної відповідальності громадян віком від 18 до 25 років, які не стали на військовий облік призовників, а також військовозобов’язаних (резервістів), які зняті з військового обліку за попереднім місцем перебування та не стали на військовий облік військовозобов’язаних (резервістів) за новим місцем проживання. Відповідно до підпункт 1 пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 11.04.2024 року No 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (далі Закон No 3633-IX).

Неприбуття в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання до відповідного районного (міського) ТЦК та СП для взяття на військовий облік.

Рекомендується притягати до адміністративної відповідальності громадян з урахуванням особистих причин несвоєчасного прибуття громадян до ТЦК та СП з метою взяття на військовий облік, а також тривалість не перебування громадянина на військовому обліку.

Рекомендується утриматися від притягнення до адміністративної відповідальності військовозобов’язаних громадян, які вимушено залишили свої місця проживання та тимчасово окупованих територіях, територіях активних бойових дій та самостійно прибули до ТЦК та СП для взяття на військовий облік.

Неприбуття в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі залишення свого місця проживання) до відповідного районного (міського) ТЦК та СП для взяття на військовий облік

Рекомендується притягати до адміністративної відповідальності громадян з урахуванням особистих причин несвоєчасного прибуття громадян до ТЦК та СП з метою взяття на військовий облік, а також тривалість не перебування громадянина на військовому обліку.

Рекомендується утриматися від притягнення до адміністративної відповідальності військовозобов’язаних громадян, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, вимушено залишили свої місця проживання та тимчасово окупованих територіях, територіях активних бойових дій та самостійно прибули до ТЦК та СП для взяття на військовий облік.

Притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 211 КУпАП.

У випадку зіпсування або втрати з необережності військово-облікового документу військовозобов’язаний (резервіст) може бути притягнутий до адміністративної відповідальності на підставі статті 211 КУпАП.

Зазначена норма застосовується виключно у разі зіпсування або втрати наступних військово-облікових документів: військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу; військового квитка офіцера запасу; тимчасового посвідчення військовозобов’язаного; військово-облікового документа на бланку.

У разі зіпсування або втрати з необережності призовником, військовозобов’язаним чи резервістом військово-облікового документу та звернення до ТЦК та СП для його відновлення на бланку за умови наявності у призовника, військовозобов’язаного чи резервіста військово-облікового документу в електронному вигляді він до адміністративної відповідальності не притягується.

АКТУАЛЬНІ ПОДІЇ

ЦІКАВЕ ПО ТЕМІ