Генеральний секретар НАТО висловив занепокоєння тим, що Альянс може виявитися неготовим до викликів, які очікують його через чотири-п’ять років. Хоча безпосередньої військової загрози для країн-членів НАТО наразі немає, небезпека швидко наближається, і це вимагає переходу до нових підходів у підготовці та оборонній стратегії.
Рютте наголосив, що НАТО вже збільшило оборонні видатки та посилює свої військові можливості, що дозволяє підтримувати ефективну систему стримування. “З усім цим наше стримування непогане – поки що. Але мене турбує завтрашній день”, – зазначив він.
Очільник НАТО підкреслив, що країнам-членам Альянсу потрібно мислити у рамках воєнного часу. Це єдиний спосіб забезпечити безпеку, незалежно від того, як завершиться війна в Україні. “Те, що відбувається в Україні, може статися і тут. Ми повинні зустріти небезпеку лицем до лиця”, – наголосив Рютте.
Окрему увагу генсек приділив діям Москви, яка готується до затяжного протистояння із Заходом. Росія переводить економіку на військові рейки та активно співпрацює з країнами на кшталт Китаю, Ірану та Північної Кореї. На думку Рютте, ці сигнали свідчать про довготривалі плани Кремля, які створюють серйозний виклик для НАТО.