0.4 C
Kyiv

Що робити, якщо водій відмовляється від пільгового перевезення?

В Україні соціально вразливі категорії громадян мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті, зокрема в маршрутних таксі. Однак іноді виникають ситуації, коли водії відмовляються надавати це право, що викликає непорозуміння. У 2025 році, згідно з новим законодавством, пільговики зможуть скористатися безкоштовним проїздом, проте, якщо водій не хоче слідувати за маршрутом, поки пільговик не оплатить проїзд, необхідно діяти відповідно до закону.

Згідно з українським законодавством, на безкоштовний проїзд у громадському транспорті можуть розраховувати такі категорії громадян: Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них. Інваліди війни та особи, які прирівняні до них. Військовослужбовці строкової служби. Батьки, що перебувають на утриманні загиблих або зниклих безвісти військовослужбовців. Ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, поліції та інших служб. Поліцейські та працівники СБУ під час виконання службових обов’язків. Реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій. Особи з інвалідністю першої та другої групи, діти з інвалідністю, а також супроводжуючі особи. Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Діти до 6 років (без зайняття окремого місця для сидіння). Діти з багатодітних сімей. Згідно із законодавством, водії не мають права відмовляти пільговим категоріям громадян у проїзді без поважних причин. Якщо водій все ж таки відмовляється, пільговик має низку можливостей для захисту своїх прав.

Якщо водій відмовляється рухатися або намагається силою змусити пільговика оплатити проїзд, можна викликати поліцію для вирішення ситуації. Територіальне управління Державної служби України з безпеки на транспорті: Це орган, який контролює діяльність перевізників і може вжити заходів щодо порушників. Транспортний відділ міської ради: Місцеві органи можуть допомогти розв’язати конфлікти, пов’язані з порушенням прав пільговиків. Державна служба України з безпеки на транспорті: Вони мають право проводити розслідування та приймати відповідні санкції щодо порушників. Якщо водій відмовляється слідувати за маршрутом, поки пільговик не оплатить проїзд, необхідно викликати наряд поліції. Це допоможе швидко вирішити ситуацію, уникнути конфліктів і забезпечити правомірний проїзд. Безпідставна відмова водія від пільгового перевезення є порушенням закону. За такі дії передбачено адміністративну відповідальність. Водії, які відмовляються надавати пільгові перевезення, можуть бути оштрафовані, а також з ними можуть бути проведені профілактичні бесіди для уникнення подібних ситуацій у майбутньому.

Забезпечення прав пільгових категорій громадян є важливою частиною соціальної політики країни. Якщо водій відмовляється від пільгового перевезення, пасажир має право захистити свої інтереси через звернення до відповідних органів або виклик поліції. Пам’ятайте, що безкоштовний проїзд — це право, а не привілей, і він має бути забезпечений відповідно до законодавства.

АКТУАЛЬНІ ПОДІЇ

ЦІКАВЕ ПО ТЕМІ