4.4 C
Kyiv

Сліди втраченої мови, що існувала 3 тисячі років тому, виявлені в археологічних розкопках

Під час останніх археологічних розкопок з’явилася загадкова глиняна табличка з текстом, що датується ерою Хетської імперії. Виявлені текстові записи мовою Калашма викликають цікавість експертів, оскільки вона виявляється унікальною та відмінною від інших відомих стародавніх письмових форм на Близькому Сході.

За даними досліджень, мова Калашма може мати коріння в анатолійсько-індоєвропейських мовах. Текст на табличці розпочинається вступом хеттською мовою, переклад якого звучить як: “Відтепер читайте мовою країни Калашма.”

Калашма, як вказують дослідники, імовірно, була назвою поселень бронзового століття на околиці Хетської імперії в Стародавній Анатолії. Зараз її мову поки не вдалося розшифрувати, що робить це відкриття ще більш захоплюючим.

Експерти припускають, що Хеттська імперія могла зацікавитися записами ритуалів іноземних мов для розширення впливу та об’єднання нових територій. Зазначимо, що імперія віддавала шану безлічі богів, і з придбанням нових територій, імовірно, інтегрувала різні релігійні практики.

Ця знахідка вражає не лише самими текстами, але і їхнім винятковим станом порівняно з іншими артефактами в регіоні. Вчені, які зараз працюють над розшифруванням, надіються поділитися результатами і зображенням цього відкриття найближчим часом.

АКТУАЛЬНІ ПОДІЇ

ЦІКАВЕ ПО ТЕМІ