26.5 C
Kyiv

Угорський генпрокурор може піти у відставку через скандал з інкасаторами Ощадбанку

Генеральний прокурор Угорщини Петер Полт, який обіймає цю посаду з 2010 року, може незабаром залишити свій пост на фоні резонансної справи, пов'язаної із затриманням інкасаторів українського Ощадбанку. Про це повідомляє видання HVG, посилаючись на слова прем’єр-міністра Угорщини Петера Мадяра.

Мадяр зазначив, що для усунення Полта не знадобиться додаткових рішень, адже генпрокурор сам вирішив подати у відставку. На питання про можливий зв'язок його відставки зі справою щодо затримання українських інкасаторів, прем'єр вказав на можливість такого зв'язку.

Полт, який вважається близьким до правлячої партії «Фідес» та прем'єра Віктора Орбана, зазнавав критики з боку опозиції та європейських структур через нібито небажання розслідувати корупційні справи, пов'язані з високопосадовцями.

Скандал розпочався 6 березня, коли угорська податкова служба підтвердила затримання сімох українських громадян-інкасаторів, які перевозили гроші та банківське золото Ощадбанку. Внаслідок цього до Будапешта терміново виїхала команда Національного банку України, а українська поліція відкрила провадження. Згодом міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив про звільнення затриманих.

Проте, кошти та банківське золото, які перевозили інкасатори, залишилися під арештом. Інкасаторські автомобілі, що належать Ощадбанку, були повернуті лише у березні. Угорська сторона стверджувала, що ситуація з затриманими активами має значення для національної безпеки, і в Будапешті піднімали питання про можливий зв'язок цих коштів із втручанням у вибори в Угорщині. Раніше прем'єр Мадяр вказував на необхідність відповідальності Орбана за інцидент із інкасаторським рейдом.

АКТУАЛЬНІ ПОДІЇ

ЦІКАВЕ ПО ТЕМІ