4.9 C
Kyiv

Європейські компанії відчувають наслідки падіння економіки Китаю

Уповільнення економіки Китаю значно вплинуло на європейські компанії, зокрема на розкішні бренди та виробників автомобілів. Відомі компанії, такі як Hugo Boss AG, Burberry Group Plc та Daimler Truck Holding AG, вже зазнали збитків через зменшення попиту в Китаї, повідомляє Bloomberg.

LVMH, один з найбільших конгломератів у галузі розкішних товарів, також зазнав значного зниження продажів у регіоні, включаючи Китай, з падінням на 14% у другому кварталі. Менше грошей, витрачених на європейські товари, має серйозні наслідки для прибутків компаній, вартості акцій, оцінки компаній і навіть робочих місць. Наприклад, Swatch Group зафіксувала падіння продажів у Китаї на 30% у першому півріччі та скорочує виробництво.

Керівники компаній можуть сподіватися, що це короткостроковий спалах, але незрозуміло, як Китай змінить ситуацію. Пекін зіткнувся з кількома проблемами, від поглиблення кризи власності до спаду споживчих витрат і зростання напруженості в торгівлі. Стратеги Goldman Sachs рекомендують інвесторам продавати європейські акції, які отримують основну частину своїх продажів з Китаю.

“Ми стурбовані впливом Китаю. Попередження про прибуток від європейських компаній знову в цьому сезоні звітності вже вказали на ризик слабшого, ніж очікувалося, попиту з боку Китаю, особливо споживачів”, – зазначив старший стратег з кількох активів Pictet Asset Management Арун Сай.

Бренди класу “люкс”, які раніше процвітали на прибутковому ринку Китаю, зараз відчувають тиск через уповільнення економіки. Акції Hugo Boss і Burberry постраждали минулого тижня після випуску попереджень про прибутки. Німецький виробник автомобілів Porsche AG також зазнав втрат через дефіцит поставок та уповільнення продажів у Китаї.

Виробники промислових товарів також опинилися під ударом після того, як ABB Ltd повідомила про двозначне падіння китайських замовлень у своєму звіті за квартал.

Незважаючи на нещодавні оголошення китайської влади про заходи, що сприяють зростанню, відсутність нагальності в підвищенні попиту або зупинці падіння нерухомості залишає європейські компанії в невизначеності. Ті, хто отримав вигоду під час буму в Китаї, ймовірно, зіткнуться з подальшим уповільненням китайського попиту на іноземні товари та послуги.

Німеччина, яка постачає половину експорту Європейського Союзу до Китаю, є особливо вразливою. “Внутрішня слабкість Китаю була багаторічною перешкодою, але була затьмарена силою в США. Тепер, коли обидва регіони, здається, сповільнюються, відновлення Європи знову вразливе до зовнішніх сил”, – зазначається у записці стратегів на чолі з Джеррі Фаулером.

Китай також є проблемою для деяких європейських виробників, оскільки він стає конкурентом, що загрожує прибуткам у низці секторів, від напівпровідників до хімікатів. Це суперництво також проявляється у формі тарифів, коли ЄС вводить тимчасові мита на електромобілі, виготовлені в Китаї.

АКТУАЛЬНІ ПОДІЇ

ЦІКАВЕ ПО ТЕМІ